image
Sonický kartáček: Krok vpřed v technologii čištění zubů
  • Od Vítězslav Kopecký
  • 28/09/23
  • 0

Proč volit sonický kartáček?

Dámy a pánové, spojte se se mnou na cestě objevování sonických kartáčků a jejich výhod. Náš každodenní proces očistící zuby obvykle zahrnuje obyčejné kartáčky nebo ty elektrické. Ale nadešel čas vykročit z tohoto stereotypu a objevit něco nového - sonické kartáčky. Pod vlivem rychlých vibrací zasahujících dokonce 31 000 pohybů za minutu, voda a pasta jsou daleko efektivněji rozptýleny kolem zubů a dásní, což vede k detailnějšímu čisticímu procesu. Je tedy zřejmé, že sonické kartáčky utlačují ostatní na poli účinnosti!

Sonický kartáček pro dokonalou ústní hygienu

V souvislosti s ústní hygienou mají sonické kartáčky extrapřidávku. Když už jatočí mluvit o ústní hygieně, nemůžeme se vyhnout závěru, že sonické kartáčky jsou pravděpodobně jedněmi z nejoptimalizovanějších nástrojů pro čištění zubů. Navíc tyto kartáčky mají schopnost dosáhnout na místa, která jsou pro řadu běžných elektrických kartáčků nedostupná, díky svým vysokorychlostním mikroprůvanům. Valná část dentálních problémů vychází z nedostatečné hygieny zadních zubů, proto je přechod na sonický kartáček může být velmi prospěšný pro zachování našeho úsměvu.

Pohodlné a efektivní používání

Sonické kartáčky jsou nejenom účinné, ale i snadné na použití. Náš syn Radim, který je obvykle líný v případě mytí zubů, je z našeho nového sonického kartáčku nadšený. Pamatuji se na pohled údivu v jeho očích, když jsme ho poprvé představili výkonnosti tohoto nástroje. Ať jde o děti nebo dospělé, sonické kartáčky jsou jednoduché na použití – jen ho pustíte a necháte masírovat vaše dásně a zuby. Kromě ulehčení rutiny čištění zubů zlepšují také celkový stav ústní dutiny.

Podpora zdraví dásní

Například moje milá žena Klára trpí citlivými dásněmi. Elektrické kartáčky jí občas způsobovaly nepohodlí. Když jsme ale přešli na sonický kartáček, její dásně se cítily mnohem lépe. Podle některých výzkumů mohou sonické kartáčky dokonce pomoci při zmírnění známek parodontitidy, takže pokud máte problémy s dásněmi, sonický kartáček by mohl být richti hodně dobrá volba pro vás.

Šetrnost k zubní sklovině

Je důležité si uvědomit, že sonické kartáčky jsou jemné na zuby a dásně, nehledě na jejich vysokou účinnost. Neporušují zubní sklovinu a jsou citlivé k dásním. Toto představuje další výhodu oproti řadě jiných kartáčků, které mohou být na sklovinu příliš tvrdé. Z mého pohledu je to významný krok vpřed jak pro dospělé, tak pro děti, jež potřebují chránit své zuby před dřívějším poškozením.

Investice do sonického kartáčku: stojí za to?

A konečně, přijde-li na rozdíl v ceně, sonické kartáčky mohou být o něco dražší než jejich klasické elektrické protějšky. Ale dle mého názoru je zde otázka kvality versus ceny. Jsem přesvědčen, že investice do sonického kartáčku je nepochybně stojí za to. Konečně, nejde jen o zdraví našich zubů a dásní, ale také o krásu našeho úsměvu a radošti, které tyto malé částice nám mohou přinést. Takže mí přátelé, pojďme ke kartáčování sonickým kartáčkem a ukažme našim zubům nějakou zaslouženou lásku!

Bělící zubní pasta: Vaše cesta k bělejším zubům
Sonický kartáček: Krok vpřed v technologii čištění zubů
Jak rychle se vyvíjí zubní kaz a jak ho předejít?

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Facebook Twitter Linkedin Reddit
Vítězslav Kopecký

Autor

Jsem stomatolog se specializací na prevenci onemocnění úst a ústní dutiny. Pracuji v městské stomatologické klinice v Olomouci. Mým sloganem je "lepší je předcházet než léčit", takže můj hlavní cíl je vedle tradiční stomatologie také šíření povědomí o důležitosti péče o zuby. Ve svém volném čase rád píšu články a blogy s praktickými radami k tomuto tématu.

Napsat komentář