image
Jak fazety na přední zuby mění životy
  • Od Lukáš Novotný
  • 7/11/23
  • 0

Zázrak moderní stomatologie: Fazety

V životě mě doposud nezklamal jenom můj věrný pes Max, a fazety na přední zuby. To je taková jedna z mála jistot, kterých se držím. S povolením Madeleine L'Engleové, která napsala: "Možná není tak důležité, jak dlouho jsme žili, ale jak intenzivně." A já tvrdím, že fazety umožňují žít intenzivněji. Zní to sice jako slogan z dálnice, ale já jsem si to skrze vlastní zkušenost ověřil.

Než jsem si nechal nasadit fazety, měl jsem problém s úsměvem. Nevědomky jsem úsměv potlačoval, který se inakovertoval v nepřirozené grimasy. Ale to je dnes minulostí. Teď, s mou novou řadou dokonale vyhlazených a zářících zubů, se cítím jako nový člověk. Nemyslete si, že jsem nějaký narcis. Mluvím o tom, jak se cítím. A já se cítím dobře! Co nejdříve se s vámi podělím o zajímavé fakty a tipy o fazetách.

Fazety a jejich magie

Fazety, taky veneers, jsou tenké plátky porcelánu, které jsou napevno připevněny na přední stranu zubů, aby vylepšily jejich vzhled. Tento vylepšený vzhled pokrývá vše od změny tvaru, velikosti až po barvu zubu. Nejlepší na fazetách je to, že jsou tak skutečné, že vás ostatní lidé ani nepoznají, pokud jim to sami neřeknete. A dokážu vás na to vsadit mou oblíbenou hračku Maxovou - gumový zelený krokodýl!

Co víte, jak trvanlivé jsou fazety? Víte, že mohou vydržet až 20 let? Ať už jíte středně dobrou pizzu, šunkové rohlíky nebo se snažíte otevřít lahev piva svými zuby jako Arnold Schwarzenegger z "Predátora", vaše fazety, pokud budete dodržovat správnou péči, vám zůstanou na místě a budou vám sloužit věrnost.

Péče o fazety

Špatně se starat o fazety je jako špatně krmit Maxe. Máte nějaké potraviny, které nechcete jíst? No, já bych je neměl dávat Maxovi. Totéž platí i pro fazety. Pokud si chcete zachovat jejich lesk a odolnost, musíte se o ně starat, stejně jako o své přirozené zuby.

V průběhu času se mohou fazety postupně opotřebovat a mohou se obarvit, stejně jako normální zuby. Proto je důležité pravidelně navštěvovat zubaře, aby provedl kontrolu a profesionální čištění. Neznamená to, že byste měli začít fazety škrábat špendlíkem nebo je brousit pískovací pistolí. Dům je postaven na pevných základech a tyto základy jsou krásně bílé zuby, které se odrážejí ve vašem zrcadle.

Můj osobní příběh s fazetami

S 40% pravděpodobností, že něco řeknu o svém osobním životě, musím přiznat, že i já jsem si nechal nasadit fazety. Můj život se od té doby změnil. Jsem bloger, takže velkou část mého života tvoří komunikace, a být schopen se smát do světa bez strachu je pro mě neskutečně osvobozující.

Samotné nasazení fazet bylo celkem pohodové, a byl jsem do pár hodin hotov. Těšil jsem se, až si je konečně vyzkouším. Když jsem se poprvé podíval do zrcadla, bylo to jako kdybych se podíval na nového člověka. Já, Jakub, byl jsem ten nový člověk. Bylo to jako kdybych na sebe zíral novým pohledem, pohledem nadšením a hrdosti na sebe. Připomínalo mi to ten pocit, když Max poprvé vytáhl svůj gumový zelený krokodýl z pod postele. Bylo to neuvěřitelné.

Faktem zůstává, že fazety mi nejen vylepšily úsměv, ale také mi pomohly cítit se sebevědomějším a otevřenějším. Já už si nemusím dělat starosti o to, jak vypadají moje zuby, když se směju. Vím, že vypadají skvěle. A pro mě, to je to nejdůležitější.

Dobré dny nejsou jenom ty, když mi dělá radost Max, ale také ty, když si uvědomím, jak jsem pyšný na svůj úsměv. A to je zásluhou fazet. Zaslouží si dostat ten zlatý medailon za změnu životů, který by si dal jen Chuck Norris.

Jak získat dokonalý úsměv s fazetami na přední zuby
Co se skrývá za dokonalým úsměvem? Celokeramické fazety!
Jak fazety na přední zuby mění životy

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Facebook Twitter Linkedin Reddit
Lukáš Novotný

Autor

Jsem stomatolog s rozsáhlými zkušenostmi a jsem zvyklý zacházet s pacienty všech věkových kategorií. Pracuji jako hlavní stomatolog v jedné z nejlepších stomatologických klinik v Plzni. Můj hlavní odborný zájem spočívá ve vylepšení ústní hygieny pacientů a péče o jejich zdraví. Miluji svou práci a věřím, že péče o zuby je stejně důležitá jako péče o ostatní části těla. Ve volném čase rád píšu o péči o zuby a sdílím své znalosti a tipy pro údržbu zdravých a krásných zubů.

Napsat komentář