image
Jak získat dokonalý úsměv s fazetami na přední zuby
  • Od Marcela Novotná
  • 7/11/23
  • 0

O co jde u fazet na zubech

Pojďme se tedy ponořit do světa dentální kosmetiky a pojďme zjistit, co to vlastně je ta zázračná metoda zvaná fazetování zubů? Nemusíte být žádný expert na zuby, protože já jsem tu právě pro vás, abych prostřednictvím těchto stránek znalost zubů a jejich péče s vámi sdílela. Rozhodně mě neberete jako zubaře, já jsem jen Marcela, dívka od vedle, která se zajímá o zdraví a krásu. Začneme tedy na škole zubní medicíny pro začátečníky.

Pokud jste si někdy přáli holkysterycký úsměv jako z filmu, pak jste pravděpodobně slyšeli o fazetách. Nejedná se o nic jiného než o tenké šupinky, které se nalepí na přední zuby, aby vypadaly lépe. Není to chirurgický zákrok a je to zcela bezbolestné. Samozřejmě, jako u všech krásných věcí, i tady je potřeba určité přípravy. Ale víte, co říkají, krása vyžaduje oběť!

Jaký je proces fazetování zubů

Dobře, teď, když už víme, co jsou fazety, pojďme se podívat, jak tento proces vypadá krok za krokem. Jelikož jsem sama procesem fazetování prošla, můžu s vámi podělit o můj vlastní příběh. Ale nebojte, bude to cestou plnou poznávání a výzkumu, nikoli podrobným popisem lékařských procedur.

Při první návštěvě u zubaře dělají odlitek vašich zubů a pošlou ho do laboratoře. Mezitím si s dentálním technikem promluvíte o požadované velikosti, tvaru a barvě fazet. Po dvou týdnech se vrátíte do ordinace, kde zubař připraví vaše zuby a nainstaluje fazety. Ale před tím všechno, je třeba udělat úplnou kontrolu vašeho ústního zdraví.

Péče o zuby před fazetami

Před tím, než se rozhodnete pro fazety, musíte se ujistit, že vaše zuby a dásně jsou v co nejlepším stavu. To znamená, že musíte pravidelně chodit na kontroly ke svému zubaři a důkladně čistit své zuby a dásně.

Přestože mám kocoura Miki a papouška Kvido, snažím se najít čas pro moje zuby. Ať už je to ráno před tím, než pustím Mikiho ven, nebo večer, když Kvido spí ve své kleci. Je to otázka disciplíny, a když se jedná o úsměv snů, tak se na to připravuji s předstihem.

Vybíráme správného profesionála

Vybrat si správného zubaře na fazety může být obtížné. Není třeba se ale děsit! Je to stejné jako vybírat si kadeřníka nebo očního lékaře. Je důležité, aby jste měli důvěru v odborníka a cítili se u nich pohodlně.

Já jsem si svého zubaře vybrala podle toho, jak mi byl schopen odpovědět na moje otázky. Bylo pro mě velmi důležité, aby mi mohl vysvětlit vše, co potřebuji vědět, a aby mi nabídl všechny dostupné možnosti. Na konec jsem si vybrala zubaře, který mi byl schopen nabídnout nejlepší kvalitu za nejlépe investované peníze.

Co očekávat po instalaci fazet

Po tom, co mi zubař nainstaloval fazety, potřebovala jsem pár dní na to, abych se k nim přizpůsobila. Ale důvěřujte mi, stojí to za to!

Moje zuby nyní vypadají lépe než kdy dřív. Mé sebevědomí také šlo nahoru a já se cítím mnohem lépe. Ale, jako všechno dobré, i to vyžaduje péči. Musíte být opatrní s tím, co jíte a pítě, a je třeba také dodržovat pravidelnou ústní hygienu. Ale nemusíte se bát, já tu budu s vámi krok za krokem, abych vám poradila, jak se o svůj nový úsměv starat.

Jak pečovat o fazety

Říkala jsem, že si nedělám starosti s tím, co jím, ale s fazetami na zubech to bude trochu jiné. Aby byly vaše fazety dlouhodobě odolné a zachovaly si svůj lesk, je důležité se vyhnout tvrdým, žvýkacím a lepkavým potravinám. Takže moje láska k řeckým ořechům musela jít stranou, ale hey, za krásný úsměv to stojí!

Také je důležité si čistit zuby dvakrát denně a používat nitě. Fazety, stejně jako přirozené zuby, mohou zaznamenat plak a zubní kaz. Je tedy nutné, abyste své zuby brali vážně, stejně jako já a moje zvířata. Miki a Kvido mají čištění zubů také ve své rutině, takže pokud oni můžou, tak můžete i vy!

Závěrečné úvahy

Tato cesta k dokonalému úsměvu nemusí být hladká, ale věřte mi, stojí za to. Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro fazety a že jsem se dostala k tomu, kde jsem teď. Můj úsměv je nyní mým nejlepším doplňkem a já se nemůžu dočkat, až si ho vyfotím na své další blogové fotky.

Zároveň si uvědomuji, že takový úsměv vyžaduje péči. Proto si stále každý večer čistím zuby a používám dentální nit. Miki a Kvido se pak dívají, jak si pečuji o svůj úsměv. Kdo by řekl, že úsměv může být tak obohacující?

Fazety na zuby: Vše, co potřebujete vědět
Jak fazety na přední zuby mění životy
Před a po: Příběhy úspěchu s fazetami na přední zuby

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Facebook Twitter Linkedin Reddit
Marcela Novotná

Autor

Jsem Marcela Novotná, praxe v oblasti stomatologie mám již několik let, aktuálně pracuji v oblíbené stomatologické klinice v Plzni. Můj pracovní život je zasvěcený poskytování vynikající péče o zuby mým pacientům a pořádání seminářů pro universitní studenty stomatologie. Věnuji se také psaní článků týkajících se prevence zubních chorob a účinných metod péče o zuby. Ve svém volném čase aktivně podporuji různé iniciativy zaměřené na propagaci ústní hygieny ve školách.

Napsat komentář