image
Zubní fazety: Stojí za to investovat?
  • Od Jana Stejskalová
  • 1/10/23
  • 0

Proč je třeba věnovat pozornost zubním fazetám?

Minulý týden, když Petr a já jsme jeli na nákup do našeho oblíbeného obchodu v Liberci, jsme narazili na velmi zajímavý plakát. Byla na něm krásná žena, která se usmívala a ukazovala své bílé a dokonale rovné zuby. Pod ní byl nápis: "Inovace v zubní péči - zubní fazety". Jako blogerka, která se často věnuje různým trendům a novinkám, mne to zaujalo a rozhodla jsem se pečlivě prozkoumat toto téma.

Zubní fazety se stávají čím dál tím populárnějšími především v západních zemích, ale pomalu se k nám dostávají i do České republiky. A proč bychom je neměli zkusit? Existuje mnoho důvodů proč pořídit si zubní fazety a já jsem se rozhodla do každého důvodu ponořit po hlavě a poskytnout vám nejkompletnější informace.

O co jde u zubních fazet?

Zubní fazety jsou tenké plátky porcelánu, které jsou na zuby přichyceny speciálním lepidlem. Slouží k estetické korekci zubů - mohou opravit zakrnělé zuby, mezery mezi zuby, poškozené zuby a mnoho dalších problematik. Je to velmi rychlý způsob, jak získat krásný úsměv s rovnými a bílými zuby.

Zubní fazety a jejich cena

Mnoho lidí se ptá, jestli je cena za zubní fazety spravedlivá. Je důležité si uvědomit, že se nejedná pouze o materiál, ze kterého jsou fazety vyrobeny, ale také o práci a dovednosti zubního lékaře, který je aplikuje. Při rozhodování o tom, zda je cena za fazety vyhovující, bychom měli zvážit jejich kvalitu a trvanlivost, stejně jako zlepšení kvality našeho života, které s sebou přináší skvělý úsměv.

Co s sebou nese příprava na zubní fazety?

Příprava na zubní fazety není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Vaše zuby musí být nejprve očištěny a poté broušeny, aby bylo místo pro fazety. Tento proces může být pro některé lidi nepříjemný, ale je nutný pro dosažení nejlepšího výsledku. Doktor vám také udělá otisk zubů, aby mohl fazety přesně přizpůsobit.

Výhody a nevýhody zubních fazet

Podobně jako u jakéhokoli zákroku, tak i zubní fazety mají své výhody a nevýhody. Mezi výhodami patří rychlá a efektivní změna vzhledu zubů, zlepšení sebevědomí a minimalizace dalších zubních problémů. Nevýhodou může být cena, potřeba pravidelné údržby a možnost citlivosti zubů na teplotu.

Výdrž a péče o zubní fazety

Výdrž zubních fazet je závislá na péči, kterou jim věnujete. Ideální je čistit zuby dvakrát denně a používat nit. Také byste měli vyhýbat konzumaci tvrdých potravin a nápojů, které by mohly fazety poškodit nebo obarvit. Pokud budete mít o své zubní fazety dobrý starost, mohou vydržet až 15 let nebo déle.

Zubní fazety: Můj osobní příběh

Abych vám ukázala, jak vypadá proces zubních fazet z první ruky, rozhodla jsem se podělit o svůj vlastní zkušenost s touto procedurou. Když jsem byla mladá, měla jsem vysokou horečku, která ovlivnila vývoj mých zubů. Jako dospělá jsem tedy měla zakrnělé a poškozené zuby. Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodla pro fazety a nemohu být šťastnější. Mám nyní krásný úsměv, který mi dodává sebevědomí a mění můj život k lepšímu.

Tak, a to je vše o zubních fazetách! Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, proč se stále více lidí rozhoduje pro tento zákrok a jak mohou zubní fazety vylepšit kvalitu vašeho života. Já jsem se rozhodně rozhodla pro fazety a jsem velmi šťastná s výsledky. Takže odpověď na otázku, zda se vyplatí investovat do zubních fazet, je jednoznačně ANO.

Zubní fazety: Stojí za to investovat?
Zubní fazety: Jak získat zdravější úsměv
Jak efektivně opravit kaz na předním zubu: Praktické rady a metody

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli

Facebook Twitter Linkedin Reddit
Jana Stejskalová

Autor

Jsem profesionální stomatoložka s více než 20 lety praxe a zároveň zapálená autorka blogů. Působím ve velké stomatologické klinice v Liberci a mým cílem je odpovídat na všechny otázky pacientů týkající se péče o zuby. Ve svém volném čase se ráda věnuji psaní článků pro zdravotnické blogy a časopisy, kde sdílím své zkušenosti a nápady na téma péče o ústní zdraví. Věřím, že vhodná prevence je klíčem k dlouhodobému zdraví zubů a úst.

Napsat komentář